Get the Flash Player to see this rotator.
SZKOŁA

Aktualności
Szkoła Podstawowa
Gimnazjum Publiczne
Baza Dydaktyczna
Dyrekcja
Kadra
Pedagog
Biblioteka
Świetlica
Administracja
Kontakt
UCZNIOWIE
Kalendarz
Kl. III GP
Patron roku 2016
Dowozy Uczniów
Dzwonki
SU
Działalność SU
Klasy
Wym. Eduk. SP
Wym. Eduk. GP
Rzecznik Praw
Kodeks Etyczny
Podręczniki SP
Podręczniki GP
RODZICE
Rada Rodziców
Informacje
PLAN LEKCJI
SP I -VI
GP I-III
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
Koła
Zajęcia Dodatkowe
Akcje Wolontariatu
Gazetka Szkolna
Projekty
ZAPROSZENIE DLA RODZICÓW
27 października o godzinie 15.00 odbędzie się spotkanie rodziców z terapeutą od spraw uzależnień pt."ZDROWY TRYB ŻYCIA DZIECI I MŁODZIEŻY- PROFILAKTYKA UZALEŻNIEŃ".


Tego samego dnia o godzinie 16.00 odbędą się warsztaty dla rodziców "MATMA TO TEŻ ZABAWA". Warsztaty poprowadzi nauczyciel matematyki- doradca metodyczny.


Zachęcamy do udziału w spotkaniach.
UNIHOKEJ DZIEWCZĄT
Mistrzostwa Strefy Legnickiej Szkół Podstawowych w Unihokeju Dziewcząt


13 października 2016r. w Grębocicach odbyły się Mistrzostwa Strefy Legnickiej Szkół Podstawowych w Unihokeju Dziewcząt.
W zawodach wzięło udział siedem drużyn, tj. SP nr 1 Polkowice, SP nr 3 Głogów, SP nr 3 Polkowice, SP Chocianów, SP Chobienia, SP Grębocice i SP Gaworzyce. Zawody zostały zorganizowane przez Szkolny Związek Sportowy „Dolny Śląsk” we Wrocławiu i Szkołę Podstawową w Grębocicach.

Po raz pierwszy w zawodach wystartowała nowopowstała drużyna dziewcząt ze Szkoły Podstawowej w Gaworzycach, która została założona w połowie września bieżącego roku. Tak więc dziewczęta trenowały ze sobą zaledwie przez miesiąc, raz w tygodniu.
Mimo tak krótkich przygotowań, nasza reprezentacja nie odstawała od innych poziomem umiejętności technicznych i taktycznych. Dziewczęta z meczu na mecz grały coraz lepiej. Zabrakło jedynie „ogrania” i doświadczenia. Tylko jedna bramka, którą straciła nasza reprezentacja w meczu z SP nr 1 Polkowice ( 0:1) zadecydowała o tym, że nasze dziewczynki nie wyszły do półfinałów.

W klasyfikacji końcowej drużyna SP Gaworzyce uplasowała się na 5 miejscu.
Reprezentacja naszej szkoły grała w składzie: Natalia Raczkowska (bramkarz), Ala Woźniak, Gabrysia Lazarek, Gosia Konon, Hania Krause, Dominika Droszczak, Ania Skorus, Kasia Olszewska, Oliwia Leszczak, Gosia Kwiatkowska, Nikola Kwiatkowska i Julka Kaczmarek.
PROGRAM EDUKACYJNY MEGAMISJA

W czerwcu 2016 r. nasza szkoła zakwalifikowała się do programu nowoczesnej edukacji MegaMisja. Dlatego też, 1 września rozpoczęliśmy edukację cyfrową razem z Fundacją Orange.

MegaMisja to program nowoczesnej edukacji, który podnosi cyfrowe kompetencje nauczycieli, a dzieciom w świetlicy pomaga odkryć dobre i bezpieczne strony technologii. A wszystko w formie przyjaznej zabawy w cyfrowe laboratorium, w którym pomagają animowanym bohaterom złapać niesfornego psotnika, ucząc się przy tym ważnych zasad młodego internauty. To jest ich MegaMisja.

Dzieci spotykają się raz w tygodniu na zajęciach świetlicowych, podczas których robią to co lubią najbardziej czyli rysują, wycinają, odgrywają scenki a przy okazji przyswajają istotne informacje. Dzieci dowiedzą się między innymi jak bezpiecznie korzystać z nowych technologii oraz w jaki sposób kreatywnie wykorzystywać je podczas nauki i zabawy. A wszystko to będzie odbywało się w atmosferze wspólnej zabawy i fascynujących przygód w Cyfrowym Laboratorium.

Przebieg Programu oparty jest na fabularyzowanej grze (grywalizacji), która przenosi dzieci do cyfrowego laboratorium i pełnej przygód MegaMisji. Wykonując kolejne zadania, grupy gromadzą wirtualne punkty – pomagają bohaterom historii sprawnie poruszać się w świecie cyfrowych wynalazków i chronić laboratorium przed figlami niesfornego Psotnika.


Poprzez zabawę wzmacniają swoje kompetencje medialne: uczą się, jak bezpiecznie korzystać z Internetu, jakie treści można udostępniać w sieci, jak chronić swoją prywatność, przestrzegać netykiety i praw autorskich, znaleźć wiarygodne informacje, tworzyć i edytować proste grafiki, dźwięki i filmy. Program zajęć powstał w oparciu o opracowany katalog kompetencji medialnych, informacyjnych i cyfrowych.

MegaMisja pokazuje, że internet i technologie to nie tylko gry i rozrywka, ale także możliwość poznawania świata, rozwoju kreatywności, budowania wiedzy i społeczności. Dodatkowo, w programie dzieci uczą się współpracy.
Program realizowany będzie przez 10 miesięcy. Za wykonane zadania świetlica otrzyma punkty. Będą one wymieniane na nagrody: sprzęt multimedialny, książki, materiały plastyczne i gry edukacyjne dla dzieci, które wzbogacają wyposażenie świetlicy.

We wrześniu otrzymaliśmy 150 punktów, które zamieniliśmy na nagrodę – kreatywny zestaw artystyczny.
UNIHOKEJ CHŁOPCÓW- Mistrzostwa Strefy Legnickiej Szkół Podstawowych
12 października 2016r. w Grębocicach odbyły się Mistrzostwa Strefy Legnickiej Szkół Podstawowych w Unihokeju Chłopców. W zawodach wzięło udział 7 drużyn, tj. SP Chobienia, SP nr 3 Głogów, SP Gaworzyce, SP Chocianów, SP nr 1 Polkowice, SP nr 3 Polkowice i SP Grębocice .

Organizatorami zawodów byli: Szkolny Związek Sportowy „Dolny Śląsk” Wrocław oraz Szkoła Podstawowa w Grębocicach.

Mistrzostwa zostały rozegrane po raz pierwszy zgodnie z przepisami Międzynarodowej Federacji Unihokeja, tzn. na duże bramki. Zawody zostały rozegrane systemem „ każdy z każdym ” w grupach.

Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Gaworzycach pokonała w meczach grupowych ( w grupie I ) drużynę SP Chocianów 6:1 oraz gospodarzy turnieju, tj. SP Grębocice 3:2. W fazie grupowej nasi chłopcy zdobyli komplet 4 punktów i zajęli I miejsce w grupie I. Do półfinałów awansowali
zwycięzcy grup i drużyny, które zajęły drugie miejsca w grupach. Drużyny te rozegrały mecze systemem „krzyżowym”.


W półfinale reprezentacja SP Gaworzyce pokonała pewnie chłopców z SP nr 3 Polkowice 7:3.

W meczu finałowym nasi chłopcy pokonali 4:2 reprezentację SP Chobienia.

Chłopcy z SP Gaworzyce zajęli I miejsce, wywalczyli tytuł Mistrzów Strefy Legnickiej w Unihokeju i awansowali do finału wojewódzkiego Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Unihokeju Chłopców, który odbędzie się 25 października we Wrocławiu.

Bartek Raczkowski, napastnik naszej drużyny, został najlepszym zawodnikiem turnieju i otrzymał nagrodę specjalną.

Reprezentacja SP Gaworzyce grała w składzie: Bartek Łysiak ( bramkarz i kapitan drużyny ), Dawid Dębowy, Bartek Raczkowski, Samuel Cejko, Eryk Pieczarka, Martin Bereś, Michał Wypasek (bramkarz), Krzysiu Kurek, Bartek Krzemiński, Kacper Urban, Mateusz Pakuła i Mateusz Skorus.


PROFILAKTYKA UZALEŻNIEŃ
PROFILAKTYKA UZALEŻNIEŃ

27.09. 2016 uczniowie klas I-III Gimnazjum Publicznego w Gaworzycach uczestniczyli w wykładzie oraz zajęciach warsztatowych dotyczących profilaktyki uzależnień.
Zajęcia prowadzone były przez specjalistę do spraw uzależnień p. Łukasza Rachwalskiego.
W trakcie zajęć uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat niebezpiecznych substancji uzależniających, jakimi są dopalacze, narkotyki. Dowiedzieli się, jaki wpływ mają one na ich zdrowie fizyczne i psychiczne oraz „sztuki” odmawiania spróbowania różnych substancji zagrażających ich życiu i zdrowiu.

Zajęcia odbyły się w ramach programu realizowanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gaworzycach pt. „ Zdrowy tryb życia dzieci i młodzieży- profilaktyka uzależnień” finansowanemu przez Fundację KGHM Polska Miedź.


Wszystkich Rodziców uczniów Zespołu Edukacyjnego w Gaworzycach serdecznie zapraszamy do szkoły na wykład dotyczący profilaktyki uzależnień- dopalacze, narkotyki w dniu 27.10. 2016 , o godz. 15:00 !
KONKURS „Książki są fajne i kropka”
Konkurs – wspierania bibliotek szkolnych.

Szansa dla biblioteki szkolnej Zespołu Edukacyjnego w Gaworzycach!
1000 książek może wzbogacić jej biblioteczne zasoby.

Szanowni Państwo!

Zespół Edukacyjny w Gaworzycach wziął udział w konkursie organizowanym przez Empik „Książki są fajne i kropka”.
Po weryfikacji zgłoszeń nasza szkoła przeszła do kolejnego etapu – głosowania.
Została uruchomiona specjalna aplikacja konkursowa.
Każdy może oddać jeden głos dziennie na jedną placówkę, aż do 6 listopada.
W głosowaniu wyłonionych zostanie 10 szkół podstawowych. Każda z nich otrzyma po 1000 sztuk wybranych przez siebie książek, które zostaną dostarczone 5, 6 i 7 grudnia.

Jak głosować:
Głosować można wchodząc na link http://www.empik.com/kultura/biblioteka/zespol-edukacyjny/
lub

1. wejść na stronę www.przecinekikropka.pl
2. kliknij na Głosuj na bibliotekę
3. w wyszukiwarce wpisz miejscowość Gaworzyce
4. kliknij na Zobacz szkołę
5. obok zdjęcia przedstawiającego pracę konkursową naszej szkoły kliknij i oddaj głos


Liczymy na Państwa zaangażowanie i systematyczne głosowanie na stronie http://www.empik.com/kultura/biblioteka/zespol-edukacyjny/


Z góry serdecznie dziękujemy za wsparcie dla naszej biblioteki szkolnej.
MIEDZIANA SZKOŁA
W roku szkolnym 2016/2017 nasza szkoła zakwalifikowała się do projektu „Miedziana Szkoła Matematyczna” zorganizowanego przez Fundację KGHM Polska Miedź, którego celem jest zmiana nastawienia uczniów do nauki matematyki i przekonanie ich, że wbrew pozorom nie jest ona tak trudna, jak mogłoby się wydawać.


Z wszystkich klas I-III edukacji wczesnoszkolnej i IV – VI szkoły podstawowej wyłonione zostały dwie grupy po 12 osób, które będą uczestniczyły w pozalekcyjnych zajęciach w każdy poniedziałek i środę aż do końca listopada. Spotkania te stanowią pewnego rodzaju trening myślenia z wykorzystaniem zagadek i gier matematycznych.
W trakcie zajęć prowadzona będzie Liga Zadaniowa, która pozwoli na wyłonienie najlepszej trójki.
Uczniowie Ci będą reprezentowali naszą szkołę w podsumowaniu projektu i konkursie drużynowym, który odbędzie się w styczniu. W starciu wezmą udział wszystkie szkoły biorące udział w projekcie.

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!
TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ
Turniej Piłki Nożnej w klasach I-III SP z Okazji Dnia Chłopaka


We wtorek 4.10.2016 r. odbył się turniej piłki nożnej na dużej sali gimnastycznej w Zespole Edukacyjnym w Gaworzycach. Chłopcy z klas I-III dzielnie walczyli o miano najlepszej drużyny.
W klasach trzecich I miejsce zdobyły dwie klasy – IIIa i III b, w klasach drugich II miejsce– zdobyła klasa II a, III miejsce zdobyły klasy II c i II b, IV miejsce zdobyła II d. GRATULUJEMY !
AKTYWNE PRZERWY
AKTYWNE PRZERWY – ĆWICZYĆ KAŻDY MOŻE

W naszej szkole można ciekawie spędzić przerwy. Uczniowie podczas przerw spacerują, rozmawiają z kolegami, bawią się, powtarzają materiał na następną lekcję, jedzą śniadanie.
Od 5 października tego roku będzie można jeszcze inaczej spędzić czas na przerwie, na korytarzu szkolnym. Nauczyciel wychowania fizycznego dla uczniów klas I-III będzie organizował aktywne przerwy promując zdrowy styl życia. Zachęcamy uczniów do wspaniałej zabawy, integrującej uczniów i doskonały sposób na aktywność ruchową w szkole.
W najbliższą w środę tzn. 05 października 2016 na terenie szkoły o godzinie 10.40-10.55 i 11:40 do 11:55 rozpoczynają się aktywne przerwy dla chłopców i dziewczynek.
W czasie tych przerw można zagrać w piłkę nożną lub uczestniczyć w grach i zabawach ruchowych proponowanych przez nauczyciela.
Zajęcia będą się odbywać pod kierunkiem nauczycielki wychowania fizycznego Pani Izabeli Ziomek.

Serdecznie Zapraszamy!
WROCŁAW 30.09.2016
HUMANITARIUM "OGRODY DOŚWIADCZEŃ"PARK TRAMPOLIN "JUMPHALL"
POLITECHNIKA WROCŁAWSKA-druk 3D
POLITECHNIKA WROCŁAWSKA-WYKŁAD "MATEMATYKA W ŻYCIU CODZIENNYM"


Program edukacyjny pt. Matma -to tez zabawa. Nie bój się więc -i Ty dasz radę! Realizowany w ramach III edycji Programu mPotęga - nagroda Publiczności sfinansowana ze środków Fundacji mBanku.
DOŻYWIANIE:
OGŁOSZENIE
OPŁATY ZA DOŻYWIANIE DZIECKA W ZESPOLE EDUKACYJNYM
W GAWORZYCACH MOŻNA DOKONYWAĆ
NA KONTO BANKOWE NR :
24 8653 0004 0000 0094 2847 0003
BANK SPÓŁDZIELCZY W PRZEMKOWIE O/GAWORZYCE

ZESPÓŁ EDUKACYJNY W GAWORZYCACH
UL. SZKOLNA 211
59-180 GAWORZYCE
PRZELEW W TYTULE: ZUPA/ŚNIADANIE/NAPÓJ;
IMIĘ I NAZWISKO DZIECKA ; M-C …........... 2016 r.

OPŁATA ZA DOŻYWIANIE M-C PAŹDZIERNIK 2016r.
Śniadanie (KANAPKA + NAPÓJ): 19 dni x 2,10 zł=39,90 zł
Zupa: 19 dni x 1,50 zł=28,50 zł
Napój: 19 dni x 0,50 zł=9,50 zł

OPŁATY PROSIMY DOKONYWAĆ DO DNIA 10 PAŹDZIERNIKA 2016 R.

Strona 1 z 30 1 2 3 4 > >>
GALERIA
Albumy
OSIĄGNIĘCIA
Zawody Sportowe
Osiągnięcia Uczniów
DOKUMENTACJA
Uroczystości szkolne
Programy
Dokumenty
Procedury postępowania
1% Dla Mojej Szkoły
BANERY

Dowiedz się więcej na stronie
Stowarzyszenie 'Przyjazna Szkoła', www.ps.org.plBIP

Nasza szkoła uczestniczy w akcji Pola Nadziei Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci

Dziennik elektroniczny dla SP


Platforma Fronter


Dziennik elektroniczny dla GP


RZECZNIK PRAW DZIECKA


RZECZNIK PRAW DZIECKA


Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Polkowicach


GMINA GAWORZYCE

Powiat Polkowicki

Związek Gmin Zagłębia Miedziowego

KURATORIUM OŚWIATY WROCŁAW

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Kolorowe boiska

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.