22 grudnia na uroczystym apelu, podsumowany został projekt mPotęga, którego koordynatorem była pani Urszula Czahajda. Zapraszamy do obejrzenia prezentacji: "Matma to też zabawa. Nie bój się więc- i Ty dasz radę".

MegaMisja
KSIĄŻKI I GRY OD MEGAMISJI!!!

Koleje zadanie MegaMisji wykonane i nowe nagrody przyznane.
W ostatnim czasie dzięki zaangażowaniu w program MegaMisja zdobyliśmy nowe wspaniałe nagrody: zestaw książek i gier.
Dotarły one do nas w czasie przerwy świątecznej. Jest nam bardzo miło, że dostaliśmy również książki Grzegorza Kasdepke – autora wielu opowiadań i bajek dla dzieci a jednocześnie Honorowego Ambasadora MegaMisji.
Uczestnicy MegaMisji z niecierpliwością czekają na kolejne zadania, a co za tym idzie na kolejne nagrody.
Wygrane książki są dostępne w bibliotece szkolnej i czekają na wszystkie dzieci!!!

MECZ TOWARZYSKI UNIHOKEJA
MECZ TOWARZYSKI UNIHOKEJA W RAMACH PROMOCJI UNIHOKEJA I AKTYWNYCH FORM SPĘDZANIA WOLNEGO CZASU
SP GAWORZYCE – SP PRZEDMOŚCIE

We wtorek 13 grudnia 2016r. nasze dziewczęta ze szkoły podstawowej rozegrały mecz towarzyski unihokeja z reprezentacją Szkoły Podstawowej w Przedmościu. Głównym celem spotkania była promocja unihokeja i aktywnych form spędzania wolnego czasu, a ponadto rozwijanie zainteresowań oraz uzdolnień sportowych i integracja uczennic.
Mecz odbył się w naszej szkole w ramach zajęć pozalekcyjnych SKS, a poprzedzony był wspólną rozgrzewką obu drużyn, którą poprowadzili uczniowie ze szkolnej sekcji unihokeja.Rozegrano trzy tercje, trwające po 7 minut każda.
Nasze dziewczęta objęły prowadzenie już na początku pierwszej tercji, w której trzy bramki strzeliła Ala Woźniak i dwie Kasia Olszewska. Pierwsza tercja zakończyła się wynikiem 5:0 dla SP Gaworzyce. W drugiej tercji naszym przeciwniczkom udało się raz pokonać naszą obronę oraz bramkarkę i zdobyć jedną bramkę. Natomiast Dominika Droszczak zdobyła kolejne dwie bramki dla naszej drużyny. Druga tercja zakończyła się wynikiem 2:1 dla naszych dziewcząt. W trzeciej tercji nasze zawodniczki kontrolowały grę do końca. Kasia Olszewska zdobyła kolejne trzy bramki, ustalając wynik trzeciej tercji na 3:0 dla SP Gaworzyce. Mecz zakończył się zwycięstwem naszej drużyny 10:1.
Na szczególne wyróżnienie zasługują dobrze spisujące się w ataku: Ala Woźniak i Kasia Olszewska, a także grające w obronie: Gabrysia Lazarek, Ania Skorus i Julka Kaczmarek oraz nasza bramkarka Natalia Wersocka.
Po zakończonym meczu drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz jabłka jako element promocji zdrowego odżywiania.
Drużyna SP Gaworzyce grała w składzie: Ala Woźniak, Kasia Olszewska, Gabrysia Lazarek, Gosia Konon, Natalia Wersocka, Ania Skorus, Nikola Kwiatkowska, Julka Kaczmarek, Dominika Droszczak, Hania Krause, Oliwia Leszczak i Julka Gaik.
Akcję i całą oprawę meczu przygotowały panie Renata Czyczyk – Konefał oraz Beata Kęska. W organizacji i przeprowadzeniu meczu pomagali uczniowie ze szkolnej sekcji unihokeja, tj. Bartek Halla, Dawid Dębowy i Piotrek Szambelan a ponadto Maja Smużniak, której w udziale przypadła rola fotografa.

PRZELEW W TYTULE: ZUPA/ŚNIADANIE/NAPÓJ;
IMIĘ I NAZWISKO DZIECKA ; M-C …........... 2017 r.

OPŁATA ZA DOŻYWIANIE M-C STYCZEŃ 2017 r.
Śniadanie (KANAPKA + NAPÓJ): 21 dni x 2,10 zł=44,10 zł
Zupa: 21 dni x 1,50 zł=31,50 zł
Napój: 21 dni x 0,50 zł=10,50 zł

OPŁATY PROSIMY DOKONYWAĆ DO DNIA 10 stycznia 2017 R.

SPOTKANIE AUTORSKIE- JAN HYJEK
15 grudnia w Gminnej Biblioteki Publicznej uczniowie gimnazjum uczestniczyli w spotkaniu z Janem Hyjkiem, autorem wielu piosenek oraz kilku powieści dla młodzieży.
Pisarz zaprezentował swoje książki ale również w bardzo ciekawy i humorystyczny sposób opowiedział o swoim dzieciństwie, dorastaniu, marzeniach i dążeniu do ich spełnienia i realizacji.
Opowiadał wspaniale o swoich pasjach i talentach których ma wiele min. muzyka, rzeźba,taniec towarzyski i lotnictwo. Zagrał na gitarze i trąbce. Niespodzianką dla młodzieży była prezentacja spadochronu i kombinezonu lotniczego. Najwięcej czasu autor poświęcił jednak życiu.
Przestrzegał młodych ludzi przed uzależnieniami jakimi w 21 wieku są nie tylko używki i alkohol ale nawet komórka i komputer..Ostrzegał przed ,,klasowymi cymbałami” zachwalał ,,klasowych kujonów”. Tłumaczył jak ważne są życiowe wybory i jak ostrożnie i z rozwagą należy je podejmować.

BEZPIECZEŃSTWO- Program Edukacyjny "ALFA"
BEZPIECZEŃSTWO

W ramach programu edukacyjnego pn. „Alfa” w całym województwie dolnośląskim prowadzone są przez policjantów zajęcia dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.
Program ten ukierunkowany jest na podnoszenie świadomości i kształtowanie pożądanych postaw i zachowań w sytuacji zagrożenia o charakterze terrorystycznym.

6 i 12 grudnia policjanci z Komisariatu Policji w Gaworzycach przeprowadzili zajęcia na podstawie opracowanych wcześniej scenariuszy oraz plansz i ulotek dydaktycznych w szkole podstawowej.
W trakcie zajęć uczniowie dowiedzieli się w, jaki sposób należy zachować się w razie ataku terrorystycznego, gdy usłyszą strzały lub znajdą jakiś podejrzany przedmiot.

W najbliższym czasie przeprowadzone zostaną również zajęcia dla uczniów klas I-III gimnazjum.
XIII POWIATOWY PRZEGLĄD KOLĘD

Protokół z przebiegu XIII Powiatowego Przeglądu Kolęd pod patronatem Starosty Polkowickiego

Skład Komisji Konkursowej:

Przewodniczący – Mirosław Czapla
Członkowie:
- Zuzanna Łęcka
- Anna Karolewicz
- Agnieszka Samul - sekretarz

W konkursie wzięło udział 140 uczniów klas I –VI szkół podstawowych oraz klas I-III gimnazjów reprezentujących 20 szkół z powiatu polkowickiego w tym 24 solistów oraz 20 zespołów.

Uwagi o przebiegu konkursu :
Konkurs odbył się w dwóch kategoriach głównych soliści i zespoły z podziałem na 3 kategorie wiekowe: klasy I - III i klas IV – VI szkoły podstawowe oraz klasy I-III gimnazjum. W każdej z kategorii solistów i zespołów przyznano puchary ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Polkowicach, oraz nagrody rzeczowe zakupione ze środków przekazanych od sponsorów .

KONSULTACJE
20 grudnia o godzinie 15.00 odbędą się KONSULTACJE.

Zapraszamy na spotkanie z nauczycielami rodziców uczniów zagrożonych oceną niedostateczną.
TURNIEJ MIKOŁAJKOWY
6 grudnia 2016 roku w Gimnazjum Publicznym odbył się Turniej Mikołajkowy w Piłkę Ręczną.
CELE TURNIEJU:
- propagowanie ruchu jako sposobu na zdrowy styl życia,
- integracja młodzieży poprzez wspólną zabawę,
- zachowanie zasad fair play,

W turnieju brało udział sześć drużyn reprezentujących swoje klasy. Reprezentacja klasy składała się z dziewcząt i chłopców. Rozgrywki rozegrano w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”.

VI miejsce – klasa I A

Wszystkie klasy otrzymały dyplomy oraz mandarynki. Turniej przebiegł w sportowej atmosferze. Rozgrywki wywołały wśród młodzieży wiele pozytywnych emocji. Można było zaobserwować wiele miłych zachowań w relacjach między uczniami. Turniej został połączony z projektem „mPotęga”.

8 grudnia 2016r. odbył się Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej Drużyn Mieszanych.
W turnieju brały udział ośmioosobowe reprezentacje klas IV – VI szkoły podstawowej, składające się z dziewcząt i chłopców. Turniej został rozegrany systemem „każdy z każdym” w grupach. Skład grup ustalono poprzez losowanie, w którym brali udział kapitanowie drużyn. Oficjalne losowanie grup odbyło się w dniu poprzedzającym turniej.

Do półfinałów awansowały drużyny, które zajęły pierwsze i drugie miejsca w swoich grupach. Półfinały rozegrano systemem „krzyżowym”.

Wyniki półfinałów

Kl. Vb : VIb 1:0
Kl. IVa : VIa 0:2

Zwycięzcy półfinałów zagrali mecz o 1 miejsce, natomiast drużyny, które przegrały w półfinałach zagrały mecz o 3 miejsce.

W meczu o 3 miejsce reprezentacja klasy VIb pokonała 2:1 drużynę z klasy IVa.
W meczu finałowym o 1 miejsce klasa VIa wygrała 4:0 z klasą Vb.