Get the Flash Player to see this rotator.
SZKOŁA

Aktualności
Szkoła Podstawowa
Gimnazjum Publiczne
Baza Dydaktyczna
Dyrekcja
Kadra
Pedagog
Biblioteka
Świetlica
Administracja
Kontakt
UCZNIOWIE
Kalendarz
Kl. III GP
Patron roku 2016
Dowozy Uczniów
Dzwonki
SU
Działalność SU
Klasy
Wym. Eduk. SP
Wym. Eduk. GP
Rzecznik Praw
Kodeks Etyczny
Podręczniki SP
Podręczniki GP
RODZICE
Rada Rodziców
Informacje
PLAN LEKCJI
SP I -VI
GP I-III
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
Koła
Zajęcia Dodatkowe
Akcje Wolontariatu
Gazetka Szkolna
Projekty
JABŁKA W SZKOLEDYREKTOR ZESPOŁU EDUKACYJNEGO

w ramach programu ARR "WARZYWA I OWOCE W SZKOLE"

zaprasza rodziców po odbiór jabłek

w CZWARTEK 23 MARCA 2017 ROKU OD GODZINY 8.00 DO 17.00
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W GIMNAZJUM
Wiosna to najpiękniejsza pora roku. Kojarzy nam się z rozkwitającą przyrodą, ze słonecznym oddechem wiatru, z pierwszymi zielonymi pąkami pojawiającymi się na nagich gałęziach . Oto na naszych oczach budzi się do życia cały otaczający nas świat. Topnieją śniegi, nieśmiało rozkwitają pierwsze krokusy. Ptaki powracają z ciepłych krajów. To znaki odchodzącej od nas zimy, z którą żegnamy się każdego roku w sposób symboliczny.
Wspólne obchody Pierwszego Dnia Wiosny na stałe wpisały się w kalendarz imprez i uroczystości naszej szkoły.

W tym roku uczniowie gimnazjum wraz z wychowawcami przygotowali Wiosenny Pokaz Mody „Wiosna 2050”. Czworo przedstawicieli każdej klasy prezentowało strój wiosenny z elementami ekologicznymi. Pomysłom nie było końca.Jury, w którym zasiadły p. K. Kuczewska i p. P. Sobczak wyłoniły zwycięzców:
I miejsce- kl.2a i 3b
II miejsce – kl. 3a
III miejsce - kl.1a
IV miejsce – kl.2b
V miejsce – kl.1b

Ozdobą całego dnia były piękne kolory, pojawiające się na szkolnym korytarzu, gdyż uczniowie i nauczyciele uświetnili ten dzień , ubierając się w kolor wcześniej wylosowany przez klasę. Tęcza barw napełniła wszystkich optymizmem i dobrym humorem. Głównym celem imprezy była integracja uczniów, motywowanie do pracy na rzecz klasy, szkoły, wdrażanie do zdrowej rywalizacji oraz zniechęcenie uczniów do wagarów, by Pierwszy Dzień Wiosny nie był postrzegany jako Dzień Wagarowicza.
Nad przygotowaniem imprezy i przeprowadzeniem jej czuwał Samorząd Uczniowski z opiekunkami: p. A. Ganczarską,
p. J. Szymańską - Mały
ZEBRANIA Z RODZICAMI
23 MARCA 2017 w czwartekodbędzie się SPOTKANIE Z RODZICAMI

I- III SP godzina 15.30

IV- VI SP godzina 16.00

GIMNAZJUM klasy I i II godzina 16.30


Przed zebraniem 23 marca będzie prowadzona sprzedaż ciasta, kawy, stroików oraz ozdób wykonanych przez uczniów naszej szkoły.
Zebrane w ten sposób pieniądze zostaną przekazane rodzinie pogorzelców z Mieszkowa.
Zachęcamy do włączenia się w akcję.22 MARCA W ŚRODĘ o godzinie 15.30 odbędzie się SPOTKANIE Z RODZICAMI
uczniów klasy III A i III B gimnazjum

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY
HARMONOGRAM 21.03.2017

KLASY I-III

1. Według planu
2. Według planu- do 9.30
Otwarcie Skateparku -opieka wychowawcy
3. Pokaz – rolki - opieka wychowawcy
4. Konkurs plastyczny – klasy, opieka nauczyciel prowadzący zajęcia
5. Według planu

KLASY IV-VI

1. Według planu
2. Według planu- do 9.30
Otwarcie Skateparku -opieka wychowawcy
3. Turniej – sala gimnastyczna - opieka wychowawcy
4. Pokaz – rowery- opieka nauczyciel prowadzący zajęcia
5. Według planu
6. Według planu

GIMNAZJUM

1. Według planu
2. Według planu- do 9.30
Otwarcie Skateparku -opieka wychowawcy
3. Lekcja według planu
4. Pokaz mody – korytarz - opieka wychowawcy
5. Pokaz – deski- opieka nauczyciel prowadzący zajęcia
6. Według planu
7. Według planu
Trening z zawodnikami Floorball Wrocław
We wtorek, 7.03.2017r. w naszej szkole, na zajęciach sekcji unihokeja, gościliśmy zawodników drużyny Floorball Wrocław, tj. napastnika - Dominika Wojciechowskiego i bramkarza - Maksa Wacha, którzy poświęcili swój czas i przyjechali do nas aż z Wrocławia, żeby podzielić się swoją wiedzą, umiejętnościami i doświadczeniem. Poprowadzili oni profesjonalny trening dla naszych młodych zawodników i zawodniczek.
Maks Wach przeprowadził specjalistyczne ćwiczenia i trening dla bramkarzy. Dominik Wojciechowski poprowadził trening dla zawodników grających w polu. Były to bardzo ciekawe i efektywne zajęcia. Prowadzący, którzy grają w Salming Ekstralidze Unihokeja, przekazali naszym unihokeistom wiele cennych wskazówek.

Wyróżnienie i drobne nagrody rzeczowe za szczególne zaangażowanie podczas zajęć z rąk Dominika Wojciechowskiego otrzymała nasza bramkarka – Natalia Raczkowska i napastniczka – Hania Krause. Prowadzący zadbali również o to, żeby nasi młodzi zawodnicy, po wyczerpującym treningu, zjedli posiłek regeneracyjny i uraczyli trenujących bananami.
Nie były to pierwsze zajęcia sekcji unihokeja z udziałem Dominika Wojciechowskiego. W ubiegłym roku szkolnym zawodnik drużyny Floorball Wrocław trzykrotnie zawitał do naszej szkoły i w atrakcyjnej formie starał się przekazać naszym uczniom, jak najwięcej wiadomości i umiejętności z zakresu techniki oraz taktyki unihokeja.
Składamy serdeczne podziękowania za współpracę oraz życzymy wielu sportowych sukcesów.
SŁONECZNA MATEMATYKA
I miejsce – Konkurs Matematyczno-Przyrodniczy ,,Słoneczna Matematyka”
9 marca 2017r. w Szkole Podstawowej w Buczynie odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczno-Przyrodniczy ,,Słoneczna Matematyka”.


Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas 5 i 6 szkół powiatu polkowickiego.


Drużyna reprezentująca naszą szkołę zajęła I miejsce.


Skład drużyny: Dominika Droszczak, Mateusz Dąbrowski, Bartosz Łysiak
Opiekun drużyny: Aneta Rąpała – nauczycielka przyrody.

KONKURS


Informacja o konkursie:

Centrum Rozwoju Lokalnego zaprasza do udziału w V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci pn. „Twoja ulubiona opowieść biblijna”. Konkurs skierowany jest do dzieci w wieku 4-13 lat z całej Polski.
Zwycięzcy konkursu otrzymają cenne nagrody, a ich prace zostaną opublikowane w wyjątkowym kalendarzu na rok 2018. Dochód ze sprzedaży publikacji zostanie przekazany na realizację prorodzinnych inicjatyw społecznych.

Aby wziąć udział w artystycznych zmaganiach, należy wykonać pracę plastyczną przedstawiającą ulubioną scenę ze Starego lub Nowego Testamentu.
Prace konkursowe – wykonane dowolną techniką – na arkuszu papieru w formacie A-4, w orientacji poziomej, należy przesyłać do 30 kwietnia 2017 r. na adres Centrum Rozwoju Lokalnego, ul. Zaparkowa 23, 42-400 Zawiercie lub dostarczyć osobiście w dni robocze w godz. 7.00-15.00 pod wskazany adres. Do każdej pracy należy dołączyć: formularz zgłoszeniowy i oświadczenie opiekuna prawnego uczestnika konkursu.
W tym roku patronat honorowy nad konkursem objęli: Biskup Antoni Długosz, Klasztor Ojców Paulinów na Jasnej Górze i Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej - Królowej Polski.

Partnerami akcji są: Klasztor Ojców Paulinów w Leśniowie i Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Parafia Katolicka Trójcy Przenajświętszej i Sanktuarium NMP Skarżyckiej, Klasztor OO. Franciszkanów Sanktuarium Matki Bożej Śnieżnej Opiekunki Rodzin w Pilicy, Księża Salezjanie z Sanktuarium Wspomożycielki i Królowej Beskidów w Szczyrku oraz Stowarzyszenie Zbója Szczyrka.

Patronat medialny nad konkursem objęli: Tygodnik Katolicki „Niedziela”, Katolickie Radio FIAT, iTV Zawiercie, www.zawiercianskie.pl
Więcej informacji o konkursie (w tym regulamin oraz formularze zgłoszeniowe) dostępne są na stronie internetowej www.crl.org.pl ; www.program-pit.org.pl w zakładce Nasze Inicjatywy.
Osoba koordynująca: Joanna Janik-Jaworska, tel. (32) 494 13 19, 533 421 953, e-mail: janik@crl.org.pl.
MAŁY MISTRZ 2016/2017

Program Mały Mistrz 2016/2017 w naszej szkole współfinansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.
Uczniowie z klas I-III uczestniczą w atrakcyjnych lekcjach wychowania fizycznego zgodnych z nową podstawą programową. Nauczyciel wychowania fizycznego wraz z nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej monitorują stan zdrowia uczniów, ich sprawności fizycznej i umiejętności ruchowych.
Formuła "Małego Mistrza" opiera się na sześciu zasadniczych blokach sportowych z możliwością poszerzania o pokrewne dziedziny. W każdym bloku uczeń ma szansę opanowania określonych umiejętności i wiadomości, za które nagradzany jest odpowiednią odznaką.

Bloki tematyczne: Rowerzysta-Turysta, Gimnastyk-Tancerz, Saneczkarz-Narciarz-Łyżwiarz, Piłkarz, Lekkoatleta, Pływak-Wodniak.

Uczniowie po opanowaniu kolejnych sprawności i umiejętności ruchowych otrzymują odznakę od nauczyciela wychowania fizycznego, którą wklejają do specjalnej legitymacji. Zdobywca kompletu sprawności otrzymuje tytuł Małego Mistrza.
OGŁOSZENIE W SPRAWIE ZAPISU DZIECI DO KLASY I SZKOŁY PODSTAWOWEJ- ROK SZKOLNY 2017/2018
OGŁOSZENIE
w sprawie zapisu dzieci do klasy pierwszej
Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Gaworzycach
na rok szkolny 2017/2018


1. Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego
w Gaworzycach informuje, że zapisy do klas pierwszych na rok szkolny 2017/2018 dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły prowadzone będą
od dnia 13.03.2017r. do 31.03.2017r.

2. Szkoła ma obowiązek przyjąć dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły, natomiast dzieci zamieszkałe poza jej obwodem mogą zostać przyjęte na wniosek rodziców/opiekunów prawnych po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego jedynie wówczas, gdy szkoła dysponuje wolnymi miejscami.

3. Karty zgłoszenia można pobrać ze strony internetowej lub w sekretariacie szkoły. www.zegaworzyce.pl

WNIOSEK

4. Zapisy przyjmuje się w sekretariacie szkoły od poniedziałku do piątku w godz. od 7:00 - 15:00

FINAŁ PODSTREFY LEGNICKIEJ GIMNAZJADY W PIŁKĘ RĘCZNĄ DZIEWCZĄT
FINAŁ PODSTREFY LEGNICKIEJ GIMNAZJADY W PIŁKĘ RĘCZNĄ DZIEWCZĄT

Po wywalczonym awansie w Mistrzostwach Powiatu Polkowickiego dziewczęta z naszego gimnazjum wzięły udział w kolejnym etapie gimnazjady, tj. Finale Podstrefy Legnickiej, który odbył się 6.03.2017r. w Lubinie.
W zawodach wzięły udział reprezentacje czterech powiatów:
Gimnazjum nr 2 z Lubina - powiat lubiński
Gimnazjum nr 5 z Głogowa - powiat głogowski
Gimnazjum z Wąsosza - powiat górowski
Gimnazjum z Gaworzyc - powiat polkowicki
Zawody rozegrano systemem "każdy z każdym".
Kolejność meczów i wyniki:
1. Gim. Gaworzyce - Gim. nr 5 Głogów 14:5
2. Gim. Wąsosz - Gim. Gaworzyce 3:10
3. Gim. nr 5 Głogów - Gim. nr 2 Lubin 2 : 30
4. Gim. Wąsosz - Gim. nr 5 Głogów 6:7
5. Gim. nr 2 Lubin - Gim. Wąsosz 17:0
6. Gim. Gaworzyce - Gim. nr 2 Lubin 5:21
KLASYFIKACJA KOŃCOWA:
I MIEJSCE Gim. nr 2 Lubin
II MIEJSCE Gim. Gaworzyce
III MIEJSCE Gim. nr 5 Głogów
IV MIEJSCE Gim. Wąsosz
Do Finału Strefy Legnickiej Gimnazjady, który odbędzie się 16.03.2017r. w Lubinie, awansowały drużyny z Gimnazjum nr 2 w Lubinie oraz Gimnazjum w Gaworzycach.
Reprezentacja Gimnazjum w Gaworzycach grała w składzie: Marta Łoza, Klaudia Urbaniak, Agata Barańska, Katarzyna Rygiel, Maksymiliana Stopa, Anna Podgórni, Anita Skorus, Klaudia Broszczak.
Drużynę do zawodów przygotowała Małgorzata Andruszkiewicz
OFICJALNE OTWARCIE SKATEPARKU
Strona 1 z 35 1 2 3 4 > >>
GALERIA
Albumy
OSIĄGNIĘCIA
Zawody Sportowe
Osiągnięcia Uczniów
DOKUMENTACJA
Uroczystości szkolne
Programy
Dokumenty
Procedury postępowania
1% Dla Mojej Szkoły
BANERY

Dowiedz się więcej na stronie
Stowarzyszenie 'Przyjazna Szkoła', www.ps.org.plBIP

Nasza szkoła uczestniczy w akcji Pola Nadziei Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci

Dziennik elektroniczny dla SP


Platforma Fronter


Dziennik elektroniczny dla GP


RZECZNIK PRAW DZIECKA


RZECZNIK PRAW DZIECKA


Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Polkowicach


GMINA GAWORZYCE

Powiat Polkowicki

Związek Gmin Zagłębia Miedziowego

KURATORIUM OŚWIATY WROCŁAW

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Kolorowe boiska

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.